Kol Germe Ameliyatı

Pazı derisi olarak bilinen üst kol bölgesi, yaşın ilerlemesi ve özellikle fazla kilo alıp verme sonucu sarkmaktadır. Bu durum, kolu yukarıya doğru kaldırınca ve kısa kollu kıyafetler giyince kişiyi rahatsız eder. Brakioplasti adıyla da bilinen kol germe estetiği ise bu problemi ortadan kaldırmak için uygulanan yöntemdir.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol germe ameliyatı, kol bölgesindeki deri ve alttaki dokuların sarkması veya gevşemesi durumunda yapılan bir cerrahi işlemdir. Kol sarkması, yaşlanma, aşırı kilo kaybı veya genetik faktörler gibi nedenlerle ortaya çıkabilir. Kişinin kendine güvenini ve görünümünü olumsuz etkileyebilir. Cerrahi operasyon ile kolun iç kısmındaki deri ve yağ dokuları düzeltilir, sıkılaştırmak için işlem yapılır. Ameliyat sonrası elde edilen sonuçlar genellikle kalıcıdır, ancak yaşlanma süreci ve yaşam tarzı faktörleri sonucu zamanla değişiklikler olabilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı lokal ve genel anestezi şeklinde başlamaktadır. Lokal anestezi ile yapılan kol germe ameliyatından sonra hastalar aynı gün taburcu edilmektedir. Genel anestezi şeklinde uygulanan ameliyatlardan sonra hastalar bir gün hastanede müşahede altında tutulmaktadır.

Cerrah, kolun iç yüzeyindeki sarkmış deri ve yağ dokuları üzerinde kesi yapar. Bu kesiler kolun iç kısmında dirsek ile koltuk altı arasında yapılır. Sarkan deri ve fazla yağ dokuları dikkatlice çıkartılır. Bu adım, kolun daha sıkı ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlamak için önemlidir. Kalan deri daha sıkı bir şekilde gerilir. Ameliyat sonrası bandaj veya sargı uygulanabilir. Hastanın kolunun doğru pozisyonda tutulması ve şişliği azaltılması amaçlanır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Riskler

Kol germe ameliyatı sonrası riskler bu hastalığa özgü olarak genellikle ameliyat sonrası görünümle ilgili kaygılardan oluşabilir. Bu riskler aşağıda belirtilmiştir.

  • Ameliyat sonrası yara bölgesinde enfeksiyon,
  • Bazı hastalarda yara iyileşmesi sorunları,
  • Ameliyat izlerinin çok belirgin olması,
  • Ameliyat sonrası geçici veya kalıcı duyu kaybı, hissizlik,
  • Kol veya dirsek bölgesinde asimetri veya estetik sorunlar,
  • Ameliyat bölgesinde kanama,
  • Anesteziye bağlı komplikasyonlar,
  • Ameliyat sonrası beden görünümündeki değişiklikler, karşılaşılabilecek riskler arasındadır.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kol germe ameliyatı süresi, hastanın durumuna göre değişmektedir. Bu süreyi etkileyecek birçok faktör bulunur. Sarkmanın derecesi, ameliyatın kapsamı, daha fazla deri veya yağın çıkartılması, klasik dikiş veya estetik dikiş yapılması, cerrahın bu alandaki deneyimi ve uzmanlığı, hastanın genel sağlık durumu bu faktörlerdendir. Doktorunuz sizin durumunuz için daha etkili bir cevap verecektir. Ameliyat öncesi muayeneniz sırasında detaylı bilgiyi cerrahınız size mutlaka verecektir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrasındaki Süreç

Kol germe ameliyatı zor bir ameliyat değildir. Bu yüzden kol germe ameliyatının oldukça kolay bir süreci mevcut. Kol germe ameliyatı lokal anestezi şeklinde yapıldıysa ameliyat sonrasında hasta hemen yürümeye başlamakta ve taburcu edilmektedir. Genel anestezi altında yapılan kol ameliyatında ise hasta ameliyattan bir gün sonrasında taburcu etmekteyiz.

Ameliyat yapıldıktan sonra ameliyatın yapıldığı bölgede ağrı hissinin olması çok normaldir. Bu yüzden doktorlarımız ağrı kesici verir. Ameliyat sonrası uygulamanın yapıldığı bölgede ödem ve şişlik görülebilir. Bunlar 2-3 hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Kol Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Kol germe ameliyatı iyileşme süreci, hastanın nasıl bir ameliyat geçirdiğine, vücut yapısına, genel sağlık durumuna bakılarak değişmektedir. Ameliyat sonrasında morarma, şişlik görülebilir. Doktorun verdiği ilaçlar kullanılmalıdır. Ameliyat sonrası bandaj veya sargılar kullanılabilir ve doktor, bunların ne zaman çıkartılacağını belirtecektir. İyileşme süreci kişiye göre değişecektir. Genellikle en az iki hafta boyunca ağır aktivitelerden kaçınmak ve doktorun önerdiği hareketleri yapmak gerekir. Ameliyat izleri zamanla solacaktır. Kolu güçlendirmek, esnekliğini artırmak, hareketi geri kazanmak için egzersizler yapılabilir.

Kol Germe Ameliyat Fiyatları

Kol germe ameliyat fiyatlarını ilan ederek reklam ve duyuru yapmak ülkemizde yasalara aykırıdır. Bizimle irtibata geçtiğinizde kol germe ameliyatı ortalama fiyatlarını ve uygun ödeme koşulları tarafınıza bilgi olarak verilecektir. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastane, oda hizmeti, anestezi türü ve en önemlisi de kullanılacak malzemenin kalitesi de fiyatları etkileyen en önemli unsurlardandır.

 

Kol germe ameliyatında iz kalır mı?

Kol germe ameliyatında yara izi kolun iç tarafına denk gelecek şekilde yapılır. Dışarıdan bakıldığında çok görülmeyen bir nokta seçilir.

Kol germe ameliyatı ağrılı mıdır?

Kol germe ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Ameliyat sonrasında da ağrılar hafif şekilde seyredebilir. Ağrı kesici ilaçlarla ameliyat sonrasını konforlu şekilde geçirebilirsiniz.

Kol germe ameliyatı riskli mi?

Kol germe ameliyatının genel olarak riskleri vardır ancak uzman bir cerrah tarafından yapıldığında bu riskler en aza indirilmiş olur.

Kol germe ameliyatını kimler yaptırabilir?

Kol germe ameliyatını; kollarında fazlaca yumuşak doku ve sarkmış deri bulunan herkes yaptırabilir.

Kol germe ameliyatı kaç günde iyileşir?

Kol germe ameliyatının iyileşme süresi kişiye göre değişebilir. Bu süre ortalama olarak 1 ayı bulabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

hollywood-yanagi-bisektomi-nedir
Hollywood Yanağı (Bişektomi) Nedir?

Bu uygulama, halk arasında yanak inceltme işlemi olarak bilinmekle beraber özellikle …

Devamını Oku
tamponsuz-rinoplasti
Tamponsuz Rinoplasti

Estetik operasyonları arasında en çok uygulanan burun estetiği olmaktadır.…

Devamını Oku
yuz-germe-ameliyatlari
Yüz Germe Ameliyatları

Yüz germe operasyonları estetik operasyonmuş gibi algılansa da aslında zaman zaman tı…

Devamını Oku