FUE Saç Ekimi

Saçı dökülmüş kişiler için kalıcı çözüm sunuyoruz. Bu tarz estetik operasyonları mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. İşlemden başarılı sonuç almak için ön saç çizgisi, saç tasarımı ve saç yoğunluğu iyi belirlenmektedir.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi uygulanacak kişinin genelde ense bölgesinden veya kulak arkasından saç donörleri alınmakta. Bu bölgede, saç telleri 1 mm kalacak şekilde kısaltılır. Daha sonra Fue saç ekimi yapılacak saçsız bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Alan temizlendikten sonra saç ekimi için kanallar açılır.

Kişinin ihtiyacı kadar toplanan, greft örnekleri yerleştirilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta saç ekim yönüdür. Doğal saçların çıkış yönü ne şekilde ise ekilen saç tellerinin yönü de o şekilde olmak zorundadır. Bu yüzden işlemin yapacak ekibin daha önce yapmış olduğu işlem sayısı, tecrübesi ve başarı oranı çok önemlidir.

FUE Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç dökülmesi yaşayan birçok kişi saç ekimi tedavi yöntemini tercih ediyor. Özellikle yeni saç ekimi gerçekleştirmek için örnek donörler çok az bulunduğu kişiler fue saç ekim yöntemini tercih etmektedir.

FUE Saç Ekim Ne Kadar Sürer?

İşlem için 4 bin greft alınırsa bu durumda ortalama işlem 6-7 saat sürecektir. Bazı durumlarda bu süre 9 saate kadar çıkmaktadır.

Ülkemizde sağlık turizmi başlığı altında FUE Saç Ekim önem kazanmıştır. Her yıl binlerce hasta ülkemize FUE Saç Ekimi olmak için gelmektedir. Uygun fiyat, kaliteli hizmet ve işinin ehli hekimlerimiz sayesinde bu oran gittikçe artmaktadır.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

safir-sac-ekimi
Safir Saç Ekimi

Teknolojinin ilerlemesiyle, safir saç ekiminde büyük gelişmeler kaydedilmiş, iyileşme…

Devamını Oku
sakal-ekimi
Sakal Ekimi

Sakal ekimi erkek hastalar için sakalın seyrek olduğu veya hiç olmadığı durumlarda …

Devamını Oku