Sakal Ekimi

Sakal ekimi erkek hastalar için sakalın seyrek olduğu veya hiç olmadığı durumlarda estetik görünüm için çözüm sunar.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Erkekler için sakal ekimi önemlidir çünkü uygulanacak tedavi ile dökülen veya hiç çıkmayan sakalların boşluğu doldurulabilir. Özellikle de ergenlik döneminden yetişkinliğe geçiş döneminde hassas noktalardan biri olarak görülmektedir.

Bu nedenle de istenilen görünümün sağlanabilmesi için belirtilen sakal ekimi her açıdan görünümde avantaj oluşturmaktadır.

Acısız bir şekilde tamamlanabilmesi için sakal ekimi yöntemleri içerisinde, hekimlerimiz anestezik bir uygulamada bulunur. Sakal ekim yöntemi oldukça kolay bir uygulama olmakla beraber en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak bilinir. Sakal ekim yöntemi içerisinde yer alan uygulama aşamaları Fue ve Dhı yöntemlerinde de bulunmakta.

Sakal Ekimi FUE Yöntemiyle Nasıl Yapılır?

FUE yöntemi tercih edildiğinde, ilk olarak hastada donör bölge belirlenmesi gerekir. Estetik açıdan gerekli bulunmayan elmacık kemikleri ve boyun gibi sakal bölgesine yakın bulunan alanlarda kıl alınması tercih edilir.

Yeterli greftin sağlanması şarttır. Yeterli greft bulunmaması halinde ekim için ense bölgelerinden alınacak kıllar tercih edilir.

Sakal Ekimi Aşamaları Nelerdir?

  1. Enseden döner bölgeden saç kökü alımı sağlanır.
  2. Kılların bu bölge için uygulanır olması için doğal uygulama yapılmakta.
  3. Greft alımı gerçekleşir. Bu süreçte kişinin cildinde iz bırakmaz.
  4. Bölgenin çoğunluğuna uygun kök sayısı belirlenir. Eğer kişinin suratında hiç sakal yoksa, kişinin istediği sıklık belirlenmekte. Ortalama bin ile 3 bin kök gerekir.

Ülkemizde sağlık turizmi başlığı altında Sakal Ekimi önem kazanmıştır. Her yıl binlerce hasta ülkemize Sakal Ekimi olmak için gelmektedir. Uygun fiyat, kaliteli hizmet ve işinin ehli hekimlerimiz sayesinde bu oran gittikçe artmaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

fue-sac-ekimi
FUE Saç Ekimi

Saçı dökülmüş kişiler için kalıcı çözüm sunuyoruz. Bu tarz estetik operasyonları mutl…

Devamını Oku
safir-sac-ekimi
Safir Saç Ekimi

Teknolojinin ilerlemesiyle, safir saç ekiminde büyük gelişmeler kaydedilmiş, iyileşme…

Devamını Oku